Nultá hodina autoškoly

Když prevence a zábava jdou ruku v ruce

Cílem vzdělávacího projektu BESIP "Nultá hodina autoškoly" je seznámit budoucí začínající řidiče s tím, jak si správně vybrat autoškolu, jaká jsou rizika vedoucí k vážným dopravním nehodám, jak postupovat v případě dopravní nehody, ale také s legislativními novinkami, například řízením od 17 let s mentorem. Na projektu spolupracuje BESIP společně s Hasičským záchranným sborem, Policií České republiky a dopravními psychology. Více podrobností o projektu zde

V úterý 8.10.2024 jsme se zúčastnili preventivního programu s názvem “Nultá hodina autoškoly“. Tento vzdělávací blok, který probíhal v budově MěSOŠ v Kloboukách u Brna,  nám během čtyř vyučovacích hodin nabídl zajímavý pohled na bezpečnost silničního provozu.
Program zahájil pan poručík Ing. Bc. Miroslav Měchura MBA, LL.M, který nás varoval před nebezpečím na silnicích. Mnozí z nás měli možnost dobrovolně podstoupit dechovou zkoušku na alkohol a vyzkoušet si brýle simulující účinky psychotropních látek. Bylo zajímavé si na vlastní kůži vyzkoušet, jak snadno mohou smysly selhat pod vlivem alkoholu či drog.
Na stanovišti Mgr. Pavly Pražákové jsme se naučili, jak důležitá je aplikace Záchranka. Pomocí instruktážních videí simulujících dopravní nehodu jsme řešili, jak bychom se měli zachovat v kritických situacích.
Ing. Pavel Čížek nás vedl k zamyšlení nad tím, jak předcházet nebezpečným situacím na silnici. Zdůraznil, jak fatální mohou být následky spěchu a nezodpovědného chování pro životy všech účastníků nehody.
Závěrečná zastávka nás zavedla na stanoviště dopravního psychologa PhDr. Roberta Chytky, který nám humorně předal své zkušenosti z praxe a přiblížil, jak funguje celý psychologický systém v oblasti dopravy.
Dopoledne plné užitečných rad a praktických ukázek nás obohatilo o mnoho cenných poznatků, které budeme využívat nejen jako budoucí řidiči, ale také jako zodpovědní mladí lidé.
studenti G VII.