Adaptační kurz V. G v Zubří

Studenti V. G zahájili školní rok tradičním adaptačním kurzem, který proběhl za nádherného počasí a v příjemné atmosféře 4. – 6. září v rekreačním středisku Jasenka nedaleko Zubří.

Program kurzu byl zaměřený především na rozvoj spolupráce a efektivní komunikace. Nechyběly ani sportovní hry, orientační běh a další týmové aktivity, které posílily nejenom fyzickou kondici, ale i vzájemnou důvěru.

Největším přínosem pro studenty byla možnost lépe poznat svého nového spolužáka a prohloubit vztahy, které si již v minulých let vytvořili.

Adaptační kurz tak byl nejen užitečným, ale i příjemným začátkem nového školního roku.

Kurz byl částečně financován z projektu Prevence Jihomoravského kraje 2024, za což děkujeme.

Hodnocení studentů:

· Vše, co bylo na kurzu, se mi líbilo. Hry byly dobře promyšlené a atmosféra byla dobrá. Vše se povedlo.

· Mně se kurz velmi líbil, myslím si, že se všichni tak nějak sblížili, akorát bylo moc málo času. Pokud bychom jeli ještě někdy jindy, chtělo by to alespoň na týden, abychom toho mohli stihnout ještě víc.

· Nejvíce se mi líbilo, že jsme každou aktivitu byli v jiném týmu, tím pádem jsme měli možnost spolupracovat se všemi.

· Kurz byl nabitý a rozhodně jsem se dostala i do kontaktu s lidmi, se kterými se tak často nebavím. Mohl být o pár dní delší a chybělo mi koupání. Aktivity byly zábavné, nasmáli jsme se. Jela bych ještě jednou.

· Na adapťáku se mi moc líbilo, většina aktivit mě bavila, ubytování perfektní, nic bych neměnila.

· Celý kurz se mi velice líbil, aktivity, které jsme dělali, byly super. Taky se mi líbilo, že jsme měli volný čas a mohli jsme si jít zahrát třeba fotbal, volejbal nebo si jít zaplavat. Ale podle mě byl tento kurz příliš krátký, na místo jsme dojeli ve středu večer a v pátek ráno jsme odjížděli. To je jen jeden den, kdy jsme byli všichni spolu. Dělal bych tyhle kurzy a všechny výlety tak na 4 dny, bylo by to podle mě mnohem lepší a všichni by si to mnohem víc užili.

· Byl to jeden z nejlepších školních výletů. Sice byla cesta na ubytování celkem náročná, ale myslím si, že to všichni dobře zvládli. Ubytování bylo perfektní a jídlo výborné.

· Celý adaptační kurz se mi moc líbil. Myslím, že jsme se pěkně zadaptovali. Bavilo mě všechno, ale nejvíc asi orientační běh.

· Vynikající.

· Moc se mi líbil orientační běh a to, jakým způsobem kurz probíhal.

· Paráda.

· S novým spolužákem Honzou jsme se velice rychle seznámili a celkově to bylo velmi dobré. Sice už jsme se znali mezi sebou 4 roky, ale i tak jsem se dozvěděl o spoustě lidí něco nového.