Adaptační kurz I. G 2024

Sotva jsme v pondělí 2. 9. 2024 po krásných dlouhých prázdninách zasedli do lavic v nové škole, vyrazili jsme hned v prvním týdnu na seznamovací pobyt do nedalekých Němčiček.

Po hrdinném výstupu k rozhledně v Bořeticích nás čekala první dávka seznamovacích her. U většiny z nich jsme si byli fakt hodně blízko a někteří se nám u jedné i pěkně zamotali (Gordický uzel). Většina pak po skupinkách vystoupala na rozhlednu, abychom si užili krásné výhledy do okolí. Odpoledne jsme se dále seznamovali, sepsali jsme si pravidla našeho pobytu, jejichž dodržování jsme stvrdili podpisem. Všudypřítomné „teplo“ letošního léta jsme porazili v místním koupališti.  A večer se z nás stali mistři kuchyně – i MasterChef by nám mohl závidět.

Ve čtvrtek jsme vyrazili ke koním. Dozvěděli jsme se toho o nich opravdu hodně a pěkně jsme zírali, kolik práce dá péče o tato ušlechtilá zvířata. Někteří se sice zpočátku trošku ostýchali, ale nakonec se většina vyhoupla do sedla, aby se na svět podívala s nadhledem.

Ještě před obědem (než bylo otevřeno pro veřejnost) jsme opanovali koupaliště a na vlastní kůži jsme poznali vratkost pověstných němčičských „necek“.

Po poledním klidu, hudební chvilce a opětovné koupačce jsme se vrhli na tvorbu našich památečních triček. Líbí se vám? Večer jsme si pak opékali, opět se seznamovali a zpívali. Někteří se nám i pěkně vykutáleli.

A v pátek? To jsme zase hráli hry na rozvoj komunikace a také jsme hodnotili, jak se nám podařilo seznámit, psali jsme si vzkazy, které jsme si až večer před spaním přečetli.

Věříme, že se nám podařilo náš nový kolektiv stmelit, mohli jsme se všichni lépe poznat (teď už víme, že se dá z autobusu vystoupit i poté, co už tam vlastně ani nejsme; víme,  že někteří nepociťují večer únavu a myslí si, že nejlepší pokec a sranda bude až po večerce), známe jména všech svých spolužáků, máme spolu skvělé zážitky a podařilo se nám navázat nové vztahy takovým způsobem, jak by to ve školní lavici skutečně nebylo možné.