ADAPTAČNÍ KURZ I.G - INFORMACE

Adaptační kurz je určen pro nové studenty 1. ročníku. Zde budou mít příležitost lépe poznat svůj nový kolektiv. Součástí adaptačního kurzu jsou seznamovací hry, hry na  rozvoj komunikace, důvěry a spolupráce ve třídním kolektivu. Dále nás čeká společné vaření, hry na kurtu, výroba triček, jízda na koni, plavba na lodičkách a další. (v případě, že se nepřejete, aby se Vaše dítě koupalo v bazéně nebo jezdilo na lodičkách v bazéně - prosím napsat na druhou stranu bezinfekčnosti).

TERMÍN:   4. - 6. 9. 2019 (středa – pátek)

MÍSTO:    Němčičky – sportovní areál (bazén, kurt, svah, společenská místnost)

SRAZ:      náměstí v Kloboukách  4.9 v 7:50 hod.

ODJEZD AUTOBUSU8:05 hod.

(odevzdat bezinfekčnost- v út. na třídnické hodiny nebo na místo srazu ve stř.)

STRAVA: zajišťěno - snídaně (čt.,pá.), obědy (stř.,čt.,pá.), večeře- stř.-vaříme si sami, viz info níže, čtvrtek opékání (zajištěno: špekáčky, klobásky, pečivo, hořčice, kečup)

VYBÍRÁME: 600,- Kč v úterý 3.9.2019 (celková suma 1200,- část hrazena z projektu JM kraje), vyúčtování po adaptačním kurzu

Další důležité informace:

1.den: po cestě na ubytování jdeme z Bořetic pěšky na rozhlednu a od ní do Němčiček (většinou nám pro batohy přijede zaměstnanec sport.areálu, nechat malý batůžek se svačinou a pití!! Pohodlnou sport.obuv).

• PRVNÍ DEN - vaříme si večeři SAMI!!!  Ve skupinkách, které rozdělíme v pondělí/úterý, si namyslí jídlo a připraví na ochutnání pro celou třídu (pomazánku + pečivo, tousty, chlebíčky, jednohubky, salát zeleninový, ovocný, obložený talíř, ale k dispozici je sporák - dělali i pudink, palačinky..…cca hodinu na přípravu). Dle domluvy v úterý, vytvoříme 4 členné skupiny, které se musí domluvit na jídle, co kdo koupí, a musí přivézt s sebou. Pozor, aby něco ve skupince nechybělo (lze předpřipravit- fantazii se meze nekladou)
  • vzájemná ochutnávka, bodování, hodnocení nejlepších kuchařů a snad i plné bříška

S SEBOU:

• batoh na ramena
  • sportovní oblečení do teplého i chladného počasí, plavky, ručník
  • šátek, pláštěnka (nikoliv deštník), pokrývka hlavy, baterka
  • bílé tričko!!!!!!!!!! (podepsat na cedulku) – na výrobu trička
  • miska + lžička (na první večeři) + vše potřebné k vaření večeře
  • psací potřeby – pouzdro, hygienické potřeby, přezůvky
  • peníze na cukrovinky a zmrzlinu, oplatek, občerstvení – lze zakoupit v restauraci areálu koupaliště
  • vyvarujte se prosím cenností (tablety, foťáky)– za případnou ztrátu neručí škola!! Fotodokumentovat budeme, fotografie dáme na web školy i studentům do třídy na PC
  • léky, které žák musí užívat – opět Vás prosím o informaci do bezinfekčnosti (léky popis, dávkování, zaznamenat do bezinfekčnosti)
  • zbytek dle uvážení……deskové hry, karty…
  • mobil – mohou studenti mít s sebou. Zodpovídají si za něj ale sami, mohou používat na spojení s rodiči, ale nemohou mít u sebe během aktivit a práce se skupinou. Zákaz her během adaptačního kurzu. Jde nám o to, aby se děti lépe poznaly a ,,nebyly na mobilu,,. Večer od 22 hod. bude podmínka, že telefon bude vypnutý a uschovaný. Děkuji za pochopení.

Žáci budou dostatečně poučeni o bezpečnosti a chování na kurzu.