Úspěch v Chebu

Tříčlenný tým MěVG Klobouky u Brna se letos již potřetí za sebou probojoval z krajského kola do chebského finále. O jakou soutěž šlo? O mimořádnou!!! Studenti gymnázií z České a Slovenské republiky se utkali v XXV. ročníku dějepisné soutěže, letos tematicky zaměřené na československé dějiny v období od osvobození v roce 1945 do 31. 12. 1948. Po dubnovém vítězství v krajském kole nás čekalo 74 týmů//soupeřů (49 z ČR a 25 ze SR).

Mimořádnost této soutěže budu dokumentovat několika doklady:

-         skvělé organizační zabezpečení (od ubytování přes občerstvení až po dopravu),

-         bezchybný průběh všech soutěžních kol,

-         velkorysé dary pro všechny účastníky včetně pedagogů (zejména doslova stoh knih s historickou tematikou, flash disk, tričko, tašky...),

-         účast významných osobností, např. ministryně školství K. Valachové, předsedy Senátu ČR M. Štěcha, předních českých a slovenských historiků i VIP hostů – prof. J. Pirka, Jiřího Grygara či Dominika Haška,

-         hlavně však: neuvěřitelná náročnost testových úloh.

Do Chebu jsme odjížděli s vědomím, že chceme jednak navázat na výkon z krajského kola a jednak překonat loňské skvělé 11. místo. To se nám myslím plně podařilo a náročná příprava přinesla ovoce – před sebe jsme „pustili“ jen 7 týmů, a tedy obsadili 8. příčku.

To nejlepší uvedu na konci. Složení týmu, který udělal tak velkou radost jak svým blízkým, tak spoustě příznivců našeho gymnázia, bylo následující: Aleš Kupský (VII.G), Jiří Husák a Jakub Kříž (oba z VIII.G). ZE SRDCE BLAHOPŘEJEME!!!

Zdeněk Hájek