Další vynikající úspěch v Dějepisné soutěži

Je velmi příjemné zažít pocit radosti z dobře vykonané práce. A ještě příjemnější je, když se tento pocit znásobí radostí z vítězství. Těmito slovy se vracím ke středě 6. dubna, kdy se konalo krajské kolo XXV. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Letošního krajského klání se zúčastnilo 16 tříčlenných týmů, které soupeřily v úrovni znalostí dějin Československa v období od osvobození v roce 1945 do 31. 12. 1948.

Naše gymnázium reprezentoval tým ve složení Aleš Kupský (sexta), Jiří Husák a Jakub Kříž (oba ze septimy). Nevím, zda se dá říci, že studenti zúročili zkušenosti z minulého ročníku, ale rozhodně mohu potvrdit, že jejich příprava, podložená talentem, zodpovědností a obdivuhodnou pracovitostí, přinesla mimořádný úspěch v podobě 1. místa. Nutno dodat, že od roku 2014, kdy se soutěž rozšířila i do všech krajů ČR a SR, se studenti vždy probojovali do chebského finále (tam soutěží 75 nejlepších týmů - 50 z ČR a 25 ze SR).

S ohledem na systém organizace soutěže jsem čekal na souhrnné průběžné výsledky. Ty ukázaly, že Aleš, Jirka a Jakub ze 239 zúčastněných gymnázií skončili na výtečném 5. místě!! Pro listopadové finále velmi nadějný příslib... Řečeno slovy skupiny Chinaski: "Tak hurá do Chebu!"

Zdeněk Hájek